UC-2002ALBAG01

| Panel Model | UC-2002ALBAG01 |
|---|---|
| Panel Brand | WiseChip |
| Descrition | PM-OLED ,2.9 inch, 20×2 |
| Panel Type | PM-OLED |
| UC-2002ALBAG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Fonts | 5×8 dots |
| Character Size | 3.22×5.57 mm |
| Character Pitch | 3.70×5.95 mm |
| Active Area | 73.52×11.52 mm |
| Bezel Area | 75.52×13.52 mm |
| Outline | 84.5×19.28×2.1 mm |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Mono(Blue) (1-bit) |
| Driver IC | COG Built-in US2066 |
| Signal Interface | 4/8-bit 6800/8080 parallel, SPI, I²C , 33 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of WiseChip UC-2002ALBAG01.
WiseChip UC-2002ALBAG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the WiseChip UC-2002ALBAG01 pdf datasheet or detailed specifications of the WiseChip UC-2002ALBAG01 or other WiseChip LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from WiseChip UC-2002ALBAG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
WiseChip UC-2002ALBAG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the WiseChip UC-2002ALBAG01 pdf datasheet or detailed specifications of the WiseChip UC-2002ALBAG01 or other WiseChip LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from WiseChip UC-2002ALBAG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "UC-2002ALBAG01"
- WiseChip UC-2002ALBAG01
- UC-2002ALBAG01 datasheet
- UC-2002ALBAG01 image
- UC-2002ALBAG01 price
- UC-2002ALBAG01 distributor

