A101EVN01.0

| Panel Model | A101EVN01.0 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.1 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A101EVN01.0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 216.96×135.6 mm |
| Outline | 225.21×145.3 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A101EVN01.0.
AUO A101EVN01.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A101EVN01.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A101EVN01.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A101EVN01.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A101EVN01.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A101EVN01.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A101EVN01.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A101EVN01.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A101EVN01.0"
- AUO A101EVN01.0
- A101EVN01.0 datasheet
- A101EVN01.0 image
- A101EVN01.0 price
- A101EVN01.0 distributor

