LW700AT9010
| Panel Model | LW700AT9010 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW700AT9010 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104.4×5.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LW700AT9010.
ChiHsin LW700AT9010 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT9010 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT9010 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT9010 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LW700AT9010 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LW700AT9010 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LW700AT9010 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LW700AT9010 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW700AT9010"
- ChiHsin LW700AT9010
- LW700AT9010 datasheet
- LW700AT9010 image
- LW700AT9010 price
- LW700AT9010 distributor

