AA104XE01

| Panel Model | AA104XE01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA104XE01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 210.4×157.8 mm |
| Outline | 227×177.2×9.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 8-bit) |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA104XE01.
Mitsubishi AA104XE01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104XE01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104XE01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104XE01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA104XE01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104XE01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104XE01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104XE01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA104XE01"
- Mitsubishi AA104XE01
- AA104XE01 datasheet
- AA104XE01 image
- AA104XE01 price
- AA104XE01 distributor

