AA121TA01

| Panel Model | AA121TA01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA121TA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 261.12×163.2 mm |
| Outline | 283×185.1×19.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA121TA01.
Mitsubishi AA121TA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121TA01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121TA01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121TA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA121TA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121TA01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121TA01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121TA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA121TA01"
- Mitsubishi AA121TA01
- AA121TA01 datasheet
- AA121TA01 image
- AA121TA01 price
- AA121TA01 distributor

