AA121XN01

| Panel Model | AA121XN01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA121XN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 260.5×203×10 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 8-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA121XN01.
Mitsubishi AA121XN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121XN01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121XN01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121XN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA121XN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121XN01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121XN01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121XN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA121XN01"
- Mitsubishi AA121XN01
- AA121XN01 datasheet
- AA121XN01 image
- AA121XN01 price
- AA121XN01 distributor
