HM150X01-101

| Panel Model | HM150X01-101 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HM150X01-101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.128×228.096 mm |
| Outline | 326.5×253.5×11.9 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 60% |
| Response Time | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S4P WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HM150X01-101.
BOE HM150X01-101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HM150X01-101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HM150X01-101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HM150X01-101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HM150X01-101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HM150X01-101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HM150X01-101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HM150X01-101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HM150X01-101"
- BOE HM150X01-101
- HM150X01-101 datasheet
- HM150X01-101 image
- HM150X01-101 price
- HM150X01-101 distributor
