HR215WU1-210

| Panel Model | HR215WU1-210 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,21.5 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HR215WU1-210 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | FFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 476.64×268.11 mm |
| Outline | 495.6×292.2×11.3 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , sRGB |
| Response Time | 14 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 17S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HR215WU1-210.
BOE HR215WU1-210 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HR215WU1-210 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HR215WU1-210 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HR215WU1-210 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HR215WU1-210 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HR215WU1-210 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HR215WU1-210 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HR215WU1-210 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HR215WU1-210"
- BOE HR215WU1-210
- HR215WU1-210 datasheet
- HR215WU1-210 image
- HR215WU1-210 price
- HR215WU1-210 distributor
