AG-640480C2FTCW

| Panel Model | AG-640480C2FTCW |
|---|---|
| Panel Brand | AMPIRE |
| Descrition | FSTN-LCD ,7.2 inch, 640×480 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| AG-640480C2FTCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White mode, Transmissive |
| Active Area | 147.18×110.38 mm |
| Outline | 205.5×141×7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 234/110 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/26/50 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AMPIRE AG-640480C2FTCW.
AMPIRE AG-640480C2FTCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AG-640480C2FTCW pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AG-640480C2FTCW or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AG-640480C2FTCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AMPIRE AG-640480C2FTCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AG-640480C2FTCW pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AG-640480C2FTCW or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AG-640480C2FTCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AG-640480C2FTCW"
- AMPIRE AG-640480C2FTCW
- AG-640480C2FTCW datasheet
- AG-640480C2FTCW image
- AG-640480C2FTCW price
- AG-640480C2FTCW distributor

