BP080WX7-100

| Panel Model | BP080WX7-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BP080WX7-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | HFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 172.224×107.64 mm |
| Outline | 179.6×116.9×0.793 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 55% |
| Response Time | 24 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BP080WX7-100.
BOE BP080WX7-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BP080WX7-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BP080WX7-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BP080WX7-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BP080WX7-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BP080WX7-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BP080WX7-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BP080WX7-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BP080WX7-100"
- BOE BP080WX7-100
- BP080WX7-100 datasheet
- BP080WX7-100 image
- BP080WX7-100 price
- BP080WX7-100 distributor
