CLAA080LA0BCW

| Panel Model | CLAA080LA0BCW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA080LA0BCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 172.8×103.68 mm |
| Outline | 192.8×116.9×6.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA080LA0BCW.
CPT CLAA080LA0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LA0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LA0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LA0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA080LA0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LA0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LA0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LA0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA080LA0BCW"
- CPT CLAA080LA0BCW
- CLAA080LA0BCW datasheet
- CLAA080LA0BCW image
- CLAA080LA0BCW price
- CLAA080LA0BCW distributor
