CLAA080LB0AXV

| Panel Model | CLAA080LB0AXV |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA080LB0AXV Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | HFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 172.8×103.68 mm |
| Outline | 192.8×116.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) , CIE1931 65% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/12.5/18/-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA080LB0AXV.
CPT CLAA080LB0AXV are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LB0AXV pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LB0AXV or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LB0AXV distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA080LB0AXV are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LB0AXV pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LB0AXV or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LB0AXV distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA080LB0AXV"
- CPT CLAA080LB0AXV
- CLAA080LB0AXV datasheet
- CLAA080LB0AXV image
- CLAA080LB0AXV price
- CLAA080LB0AXV distributor
