CLAP070NJ01CW

| Panel Model | CLAP070NJ01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAP070NJ01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.214×85.92 mm |
| Outline | 162.5×95.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAP070NJ01CW.
CPT CLAP070NJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070NJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070NJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070NJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAP070NJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070NJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070NJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070NJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAP070NJ01CW"
- CPT CLAP070NJ01CW
- CLAP070NJ01CW datasheet
- CLAP070NJ01CW image
- CLAP070NJ01CW price
- CLAP070NJ01CW distributor

