CLAA090LC12CW

| Panel Model | CLAA090LC12CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA090LC12CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 198×112.08 mm |
| Outline | 210.7×126.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 9/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 54 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA090LC12CW.
CPT CLAA090LC12CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA090LC12CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA090LC12CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA090LC12CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA090LC12CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA090LC12CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA090LC12CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA090LC12CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA090LC12CW"
- CPT CLAA090LC12CW
- CLAA090LC12CW datasheet
- CLAA090LC12CW image
- CLAA090LC12CW price
- CLAA090LC12CW distributor

