CLAA370WF02S

| Panel Model | CLAA370WF02S |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA370WF02S Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | E-MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 2000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥20) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA370WF02S.
CPT CLAA370WF02S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WF02S pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WF02S or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WF02S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA370WF02S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WF02S pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WF02S or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WF02S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA370WF02S"
- CPT CLAA370WF02S
- CLAA370WF02S datasheet
- CLAA370WF02S image
- CLAA370WF02S price
- CLAA370WF02S distributor

