CLAA370WA02

| Panel Model | CLAA370WA02 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA370WA02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×516.8 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Reflection 3.0% (Max.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 10/6 (Typ.)(Tr/Td); 10 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA370WA02.
CPT CLAA370WA02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WA02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WA02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WA02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA370WA02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WA02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WA02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WA02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA370WA02"
- CPT CLAA370WA02
- CLAA370WA02 datasheet
- CLAA370WA02 image
- CLAA370WA02 price
- CLAA370WA02 distributor

