CLAA370WA03SC

| Panel Model | CLAA370WA03SC |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA370WA03SC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA370WA03SC.
CPT CLAA370WA03SC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WA03SC pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WA03SC or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WA03SC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA370WA03SC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA370WA03SC pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA370WA03SC or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA370WA03SC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA370WA03SC"
- CPT CLAA370WA03SC
- CLAA370WA03SC datasheet
- CLAA370WA03SC image
- CLAA370WA03SC price
- CLAA370WA03SC distributor

