CLAF080LA01CA

| Panel Model | CLAF080LA01CA |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAF080LA01CA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 172.8×103.68 mm |
| Outline | 180×114.3×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest NT39416IH-D + NT39207CH; HX8264-A01 + HX8678A |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAF080LA01CA.
CPT CLAF080LA01CA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF080LA01CA pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF080LA01CA or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF080LA01CA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAF080LA01CA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF080LA01CA pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF080LA01CA or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF080LA01CA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAF080LA01CA"
- CPT CLAF080LA01CA
- CLAF080LA01CA datasheet
- CLAF080LA01CA image
- CLAF080LA01CA price
- CLAF080LA01CA distributor

