CLAP070LF0BCW

| Panel Model | CLAP070LF0BCW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAP070LF0BCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 162.5×95.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + Dithering) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VDDG/VEEG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAP070LF0BCW.
CPT CLAP070LF0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070LF0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070LF0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070LF0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAP070LF0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070LF0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070LF0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070LF0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAP070LF0BCW"
- CPT CLAP070LF0BCW
- CLAP070LF0BCW datasheet
- CLAP070LF0BCW image
- CLAP070LF0BCW price
- CLAP070LF0BCW distributor

