CLAP062LA01CW

| Panel Model | CLAP062LA01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.2 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAP062LA01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 137.52×77.232 mm |
| Outline | 147×86.3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + Dithering) |
| Response Time | 16 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.2/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VDDG/VEEG |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAP062LA01CW.
CPT CLAP062LA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP062LA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP062LA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP062LA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAP062LA01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP062LA01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP062LA01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP062LA01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAP062LA01CW"
- CPT CLAP062LA01CW
- CLAP062LA01CW datasheet
- CLAP062LA01CW image
- CLAP062LA01CW price
- CLAP062LA01CW distributor

