CLAP080LJ01CW

| Panel Model | CLAP080LJ01CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAP080LJ01CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 176.64×99.36 mm |
| Outline | 189.4×114.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + Dithering) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/50/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.2/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VDDG/VEEG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAP080LJ01CW.
CPT CLAP080LJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP080LJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP080LJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP080LJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAP080LJ01CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP080LJ01CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP080LJ01CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP080LJ01CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAP080LJ01CW"
- CPT CLAP080LJ01CW
- CLAP080LJ01CW datasheet
- CLAP080LJ01CW image
- CLAP080LJ01CW price
- CLAP080LJ01CW distributor

