COM37H3M05DTC

| Panel Model | COM37H3M05DTC |
|---|---|
| Panel Brand | ORTUSTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.7 inch, 480×640 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM37H3M05DTC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 56.16×74.88 mm |
| Outline | 65×89 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.)(Transmissive) 2:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 40/60 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/15/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ORTUSTECH COM37H3M05DTC.
ORTUSTECH COM37H3M05DTC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM37H3M05DTC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM37H3M05DTC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM37H3M05DTC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ORTUSTECH COM37H3M05DTC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM37H3M05DTC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM37H3M05DTC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM37H3M05DTC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM37H3M05DTC"
- ORTUSTECH COM37H3M05DTC
- COM37H3M05DTC datasheet
- COM37H3M05DTC image
- COM37H3M05DTC price
- COM37H3M05DTC distributor

