COM41T4M17XTC

| Panel Model | COM41T4M17XTC |
|---|---|
| Panel Brand | ORTUSTECH |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.1 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| COM41T4M17XTC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 82.56×61.92 mm |
| Outline | 90.31×74.62×4.63 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 40/60 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 67 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ORTUSTECH COM41T4M17XTC.
ORTUSTECH COM41T4M17XTC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM41T4M17XTC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM41T4M17XTC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM41T4M17XTC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ORTUSTECH COM41T4M17XTC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ORTUSTECH COM41T4M17XTC pdf datasheet or detailed specifications of the ORTUSTECH COM41T4M17XTC or other ORTUSTECH LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ORTUSTECH COM41T4M17XTC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "COM41T4M17XTC"
- ORTUSTECH COM41T4M17XTC
- COM41T4M17XTC datasheet
- COM41T4M17XTC image
- COM41T4M17XTC price
- COM41T4M17XTC distributor

