DLC0090AZG
| Panel Model | DLC0090AZG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,0.91 inch, 80×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0090AZG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 11.52×20.16 mm |
| Outline | 15.8×27×1.81 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | , CIE1931 38% |
| Response Time | 10/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/35/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs WLED Without Driver |
| Signal Interface | 4-wire SPI , 33 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0090AZG.
DLC DLC0090AZG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0090AZG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0090AZG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0090AZG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0090AZG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0090AZG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0090AZG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0090AZG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0090AZG"
- DLC DLC0090AZG
- DLC0090AZG datasheet
- DLC0090AZG image
- DLC0090AZG price
- DLC0090AZG distributor
