DLC1210EIG
| Panel Model | DLC1210EIG |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC1210EIG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 245.76×184.32 mm |
| Outline | 260.5×204×8.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) , CIE1931 63% |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC1210EIG.
DLC DLC1210EIG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC1210EIG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC1210EIG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC1210EIG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC1210EIG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC1210EIG pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC1210EIG or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC1210EIG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC1210EIG"
- DLC DLC1210EIG
- DLC1210EIG datasheet
- DLC1210EIG image
- DLC1210EIG price
- DLC1210EIG distributor
