DLC0700JMG-6
| Panel Model | DLC0700JMG-6 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLC0700JMG-6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165.75×105.39 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 70% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0700JMG-6.
DLC DLC0700JMG-6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0700JMG-6 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0700JMG-6 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0700JMG-6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0700JMG-6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0700JMG-6 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0700JMG-6 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0700JMG-6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0700JMG-6"
- DLC DLC0700JMG-6
- DLC0700JMG-6 datasheet
- DLC0700JMG-6 image
- DLC0700JMG-6 price
- DLC0700JMG-6 distributor
