EMA-100600-01

| Panel Model | EMA-100600-01 |
|---|---|
| Panel Brand | eMagin |
| Descrition | AM-OLED ,0.47 inch, 640×480 |
| Panel Type | AM-OLED |
| EMA-100600-01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 9.6×7.2 mm |
| Outline | 16.5×18×5.01 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Grayscale(W) (8-bit) |
| Viewing Angle | |
| Signal Interface | Parallel RGB , 50 pins |
| Input Voltage | 2.5/5.0/-1.5V (Typ.)(VDD/VAN/VPG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of eMagin EMA-100600-01.
eMagin EMA-100600-01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the eMagin EMA-100600-01 pdf datasheet or detailed specifications of the eMagin EMA-100600-01 or other eMagin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from eMagin EMA-100600-01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
eMagin EMA-100600-01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the eMagin EMA-100600-01 pdf datasheet or detailed specifications of the eMagin EMA-100600-01 or other eMagin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from eMagin EMA-100600-01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "EMA-100600-01"
- eMagin EMA-100600-01
- EMA-100600-01 datasheet
- EMA-100600-01 image
- EMA-100600-01 price
- EMA-100600-01 distributor

