EMA-100820

| Panel Model | EMA-100820 |
|---|---|
| Panel Brand | eMagin |
| Descrition | AM-OLED ,0.86 inch, 1920×1200 |
| Panel Type | AM-OLED |
| EMA-100820 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 18.432×11.52 mm |
| Outline | 26.06×17.39×5.44 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 85Hz |
| Signal Interface | LVDS , 40 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.0/-1.5V (Typ.)(VDD/VAN/VPG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of eMagin EMA-100820.
eMagin EMA-100820 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the eMagin EMA-100820 pdf datasheet or detailed specifications of the eMagin EMA-100820 or other eMagin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from eMagin EMA-100820 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
eMagin EMA-100820 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the eMagin EMA-100820 pdf datasheet or detailed specifications of the eMagin EMA-100820 or other eMagin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from eMagin EMA-100820 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "EMA-100820"
- eMagin EMA-100820
- EMA-100820 datasheet
- EMA-100820 image
- EMA-100820 price
- EMA-100820 distributor

