ET057005DHU

| Panel Model | ET057005DHU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET057005DHU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 147.6×100×7.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/55/52 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 54 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.6/16.0/-7.0V (Typ.)(VCC/VDDA/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET057005DHU.
EDT ET057005DHU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET057005DHU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET057005DHU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET057005DHU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET057005DHU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET057005DHU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET057005DHU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET057005DHU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET057005DHU"
- EDT ET057005DHU
- ET057005DHU datasheet
- ET057005DHU image
- ET057005DHU price
- ET057005DHU distributor

