ET070000DM6

| Panel Model | ET070000DM6 |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET070000DM6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/70/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET070000DM6.
EDT ET070000DM6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET070000DM6 pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET070000DM6 or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET070000DM6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET070000DM6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET070000DM6 pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET070000DM6 or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET070000DM6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET070000DM6"
- EDT ET070000DM6
- ET070000DM6 datasheet
- ET070000DM6 image
- ET070000DM6 price
- ET070000DM6 distributor

