ET070000DH6

| Panel Model | ET070000DH6 |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET070000DH6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET070000DH6.
EDT ET070000DH6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET070000DH6 pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET070000DH6 or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET070000DH6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET070000DH6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET070000DH6 pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET070000DH6 or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET070000DH6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET070000DH6"
- EDT ET070000DH6
- ET070000DH6 datasheet
- ET070000DH6 image
- ET070000DH6 price
- ET070000DH6 distributor

