ET0700B3DMA

| Panel Model | ET0700B3DMA |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET0700B3DMA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 166×105.44×7.75 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET0700B3DMA.
EDT ET0700B3DMA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET0700B3DMA pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET0700B3DMA or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET0700B3DMA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET0700B3DMA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET0700B3DMA pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET0700B3DMA or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET0700B3DMA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET0700B3DMA"
- EDT ET0700B3DMA
- ET0700B3DMA datasheet
- ET0700B3DMA image
- ET0700B3DMA price
- ET0700B3DMA distributor

