G242CX5R1AC

| Panel Model | G242CX5R1AC |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.5 inch, 240×128 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| G242CX5R1AC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 122.36×65.24 mm |
| Outline | 180×110×15.1 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 6:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 490/410 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | 8-bit 6080/8080 parallel , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII G242CX5R1AC.
SII G242CX5R1AC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII G242CX5R1AC pdf datasheet or detailed specifications of the SII G242CX5R1AC or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII G242CX5R1AC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII G242CX5R1AC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII G242CX5R1AC pdf datasheet or detailed specifications of the SII G242CX5R1AC or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII G242CX5R1AC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "G242CX5R1AC"
- SII G242CX5R1AC
- G242CX5R1AC datasheet
- G242CX5R1AC image
- G242CX5R1AC price
- G242CX5R1AC distributor

