GPM897A0

| Panel Model | GPM897A0 |
|---|---|
| Panel Brand | Giantplus |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| GPM897A0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 28.032×35.04 mm |
| Outline | 33.9×45.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 51% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 20 pins |
| Input Voltage | 2.7V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Giantplus GPM897A0.
Giantplus GPM897A0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPM897A0 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPM897A0 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPM897A0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Giantplus GPM897A0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPM897A0 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPM897A0 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPM897A0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "GPM897A0"
- Giantplus GPM897A0
- GPM897A0 datasheet
- GPM897A0 image
- GPM897A0 price
- GPM897A0 distributor

