HE080IA-06B

| Panel Model | HE080IA-06B |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HE080IA-06B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 107.64×172.224 mm |
| Outline | 112.64×181.8 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 40 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.8/-5.8V (Typ.)(VDDIN/AVDD/AVEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX HE080IA-06B.
INNOLUX HE080IA-06B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX HE080IA-06B pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX HE080IA-06B or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX HE080IA-06B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX HE080IA-06B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX HE080IA-06B pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX HE080IA-06B or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX HE080IA-06B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HE080IA-06B"
- INNOLUX HE080IA-06B
- HE080IA-06B datasheet
- HE080IA-06B image
- HE080IA-06B price
- HE080IA-06B distributor

