PD050VL1
| Panel Model | PD050VL1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD050VL1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 101.76×74.88 mm |
| Outline | 120.7×92.8×12.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD050VL1.
PVI PD050VL1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD050VL1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD050VL1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD050VL1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD050VL1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD050VL1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD050VL1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD050VL1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD050VL1"
- PVI PD050VL1
- PD050VL1 datasheet
- PD050VL1 image
- PD050VL1 price
- PD050VL1 distributor
