LQ056A3AG01

| Panel Model | LQ056A3AG01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 320×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ056A3AG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 114.2×83.5 mm |
| Outline | 140×102.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 60:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/40/65 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) , 24 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ056A3AG01.
SHARP LQ056A3AG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ056A3AG01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ056A3AG01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ056A3AG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ056A3AG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ056A3AG01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ056A3AG01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ056A3AG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ056A3AG01"
- SHARP LQ056A3AG01
- LQ056A3AG01 datasheet
- LQ056A3AG01 image
- LQ056A3AG01 price
- LQ056A3AG01 distributor
