HJ070IA-02F

| Panel Model | HJ070IA-02F |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HJ070IA-02F Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 149.76×93.6 mm |
| Outline | 161.2×107.2×4.5 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.74/22.7/-8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F.
CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HJ070IA-02F"
- CHIMEI INNOLUX HJ070IA-02F
- HJ070IA-02F datasheet
- HJ070IA-02F image
- HJ070IA-02F price
- HJ070IA-02F distributor
