HSD060CHW1-A00

| Panel Model | HSD060CHW1-A00 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD060CHW1-A00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 73.98×131.52 mm |
| Outline | 77.4×140×2.55 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 68% |
| Response Time | 22 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 27 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD060CHW1-A00.
HannStar HSD060CHW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD060CHW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD060CHW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD060CHW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD060CHW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD060CHW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD060CHW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD060CHW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD060CHW1-A00"
- HannStar HSD060CHW1-A00
- HSD060CHW1-A00 datasheet
- HSD060CHW1-A00 image
- HSD060CHW1-A00 price
- HSD060CHW1-A00 distributor

