HT20X21-100

| Panel Model | HT20X21-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HT20X21-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 408.576×306.432 mm |
| Outline | 448.6×339.6×25 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 16 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HT20X21-100.
BOE HT20X21-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT20X21-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT20X21-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT20X21-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HT20X21-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT20X21-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT20X21-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT20X21-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HT20X21-100"
- BOE HT20X21-100
- HT20X21-100 datasheet
- HT20X21-100 image
- HT20X21-100 price
- HT20X21-100 distributor

