LD083WU1-SPA3

| Panel Model | LD083WU1-SPA3 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.3 inch, 1200×1920 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LD083WU1-SPA3 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 111.31×178.1 mm |
| Outline | 128×220.3 mm |
| Surface | Anti Fingerprint, Hard coating (8H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 60% |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | eDP (2 Lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LD083WU1-SPA3.
LG Display LD083WU1-SPA3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD083WU1-SPA3 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD083WU1-SPA3 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD083WU1-SPA3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LD083WU1-SPA3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD083WU1-SPA3 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD083WU1-SPA3 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD083WU1-SPA3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LD083WU1-SPA3"
- LG Display LD083WU1-SPA3
- LD083WU1-SPA3 datasheet
- LD083WU1-SPA3 image
- LD083WU1-SPA3 price
- LD083WU1-SPA3 distributor

