HV056WX2-100

| Panel Model | HV056WX2-100 |
|---|---|
| Panel Brand | HYDIS |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HV056WX2-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 120.96×75.6 mm |
| Outline | 158×90.3 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 25 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HYDIS HV056WX2-100.
HYDIS HV056WX2-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HYDIS HV056WX2-100 pdf datasheet or detailed specifications of the HYDIS HV056WX2-100 or other HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HYDIS HV056WX2-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HYDIS HV056WX2-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HYDIS HV056WX2-100 pdf datasheet or detailed specifications of the HYDIS HV056WX2-100 or other HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HYDIS HV056WX2-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HV056WX2-100"
- HYDIS HV056WX2-100
- HV056WX2-100 datasheet
- HV056WX2-100 image
- HV056WX2-100 price
- HV056WX2-100 distributor
