KHS038AA1AJ-L89

| Panel Model | KHS038AA1AJ-L89 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,3.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KHS038AA1AJ-L89 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 57.58×76.78 mm |
| Outline | 73×94×7.2 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 15:1 (Typ.)(Transmissive) 5:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 250/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/45/30/20 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 22 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KHS038AA1AJ-L89.
Kyocera KHS038AA1AJ-L89 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHS038AA1AJ-L89 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHS038AA1AJ-L89 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHS038AA1AJ-L89 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KHS038AA1AJ-L89 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KHS038AA1AJ-L89 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KHS038AA1AJ-L89 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KHS038AA1AJ-L89 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KHS038AA1AJ-L89"
- Kyocera KHS038AA1AJ-L89
- KHS038AA1AJ-L89 datasheet
- KHS038AA1AJ-L89 image
- KHS038AA1AJ-L89 price
- KHS038AA1AJ-L89 distributor

