KRS025EV0AB-B26

| Panel Model | KRS025EV0AB-B26 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,2.5 inch, 160×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KRS025EV0AB-B26 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Reflective |
| Active Area | 35.5×53.26 mm |
| Outline | 43.7×61.1×4.1 mm |
| Surface | Antiglare, Antireflection |
| Contrast Ratio | 10:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 250/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/40/50/50 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 22 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KRS025EV0AB-B26.
Kyocera KRS025EV0AB-B26 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KRS025EV0AB-B26 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KRS025EV0AB-B26 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KRS025EV0AB-B26 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KRS025EV0AB-B26 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KRS025EV0AB-B26 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KRS025EV0AB-B26 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KRS025EV0AB-B26 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KRS025EV0AB-B26"
- Kyocera KRS025EV0AB-B26
- KRS025EV0AB-B26 datasheet
- KRS025EV0AB-B26 image
- KRS025EV0AB-B26 price
- KRS025EV0AB-B26 distributor

