KL6448USTS-FW

| Panel Model | KL6448USTS-FW |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,6.9 inch, 640×480 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KL6448USTS-FW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 140.78×105.58 mm |
| Outline | 196×134.5×6.5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 8:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 180/220 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/30/20/30 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 15 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KL6448USTS-FW.
Kyocera KL6448USTS-FW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KL6448USTS-FW pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KL6448USTS-FW or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KL6448USTS-FW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KL6448USTS-FW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KL6448USTS-FW pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KL6448USTS-FW or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KL6448USTS-FW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KL6448USTS-FW"
- Kyocera KL6448USTS-FW
- KL6448USTS-FW datasheet
- KL6448USTS-FW image
- KL6448USTS-FW price
- KL6448USTS-FW distributor

