HGO1601601-F-LWH-LSV
| Panel Model | HGO1601601-F-LWH-LSV |
|---|---|
| Panel Brand | TSINGTEK |
| Descrition | FSTN-LCD ,3.0 inch, 160×160 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| HGO1601601-F-LWH-LSV Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Positive) |
| Active Area | 54.38×54.38 mm |
| Outline | 81.44×81.44 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 5 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome (1-bit) |
| Response Time | 250/250 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50 (Typ.)(CR≥3, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | 8-bit 8080 parallel |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV.
TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV pdf datasheet or detailed specifications of the TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV or other TSINGTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV pdf datasheet or detailed specifications of the TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV or other TSINGTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HGO1601601-F-LWH-LSV"
- TSINGTEK HGO1601601-F-LWH-LSV
- HGO1601601-F-LWH-LSV datasheet
- HGO1601601-F-LWH-LSV image
- HGO1601601-F-LWH-LSV price
- HGO1601601-F-LWH-LSV distributor

