KS6448ASTT-FW

| Panel Model | KS6448ASTT-FW |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,7.2 inch, 640×480 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KS6448ASTT-FW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 145.9×109.42 mm |
| Outline | 179.3×130.5×6.5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 7:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 180/220 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/30/20/30 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 16 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KS6448ASTT-FW.
Kyocera KS6448ASTT-FW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KS6448ASTT-FW pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KS6448ASTT-FW or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KS6448ASTT-FW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KS6448ASTT-FW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KS6448ASTT-FW pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KS6448ASTT-FW or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KS6448ASTT-FW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KS6448ASTT-FW"
- Kyocera KS6448ASTT-FW
- KS6448ASTT-FW datasheet
- KS6448ASTT-FW image
- KS6448ASTT-FW price
- KS6448ASTT-FW distributor

