KG035QVLAA-G00

| Panel Model | KG035QVLAA-G00 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | FSTN-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| KG035QVLAA-G00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN |
| Active Area | 71.02×53.26 mm |
| Outline | 93×75.3×12.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 40 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 600 |
| Viewing Angle | 45/45/15/45 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KG035QVLAA-G00.
Kyocera KG035QVLAA-G00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG035QVLAA-G00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG035QVLAA-G00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG035QVLAA-G00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KG035QVLAA-G00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG035QVLAA-G00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG035QVLAA-G00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG035QVLAA-G00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KG035QVLAA-G00"
- Kyocera KG035QVLAA-G00
- KG035QVLAA-G00 datasheet
- KG035QVLAA-G00 image
- KG035QVLAA-G00 price
- KG035QVLAA-G00 distributor

