LC720DUC-SCM1

| Panel Model | LC720DUC-SCM1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,72 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LC720DUC-SCM1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1595.52×897.48 mm |
| Outline | 1666×968 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 10%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 240Hz+240Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | Mini LVDS , 320 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LC720DUC-SCM1.
LG Display LC720DUC-SCM1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC720DUC-SCM1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC720DUC-SCM1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC720DUC-SCM1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LC720DUC-SCM1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC720DUC-SCM1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC720DUC-SCM1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC720DUC-SCM1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LC720DUC-SCM1"
- LG Display LC720DUC-SCM1
- LC720DUC-SCM1 datasheet
- LC720DUC-SCM1 image
- LC720DUC-SCM1 price
- LC720DUC-SCM1 distributor
