LD043WV1-SP01

| Panel Model | LD043WV1-SP01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×854 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LD043WV1-SP01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 53.568×96.306 mm |
| Outline | 59.97×107.31 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.0/1.8V (Typ.)(VIC/VDDI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LD043WV1-SP01.
LG Display LD043WV1-SP01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD043WV1-SP01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD043WV1-SP01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD043WV1-SP01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LD043WV1-SP01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LD043WV1-SP01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LD043WV1-SP01 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LD043WV1-SP01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LD043WV1-SP01"
- LG Display LD043WV1-SP01
- LD043WV1-SP01 datasheet
- LD043WV1-SP01 image
- LD043WV1-SP01 price
- LD043WV1-SP01 distributor
